Latarki Nitecore Precise – duża moc, duży zasięg, dużo funkcji

Spośród różnych produktów z oferty Nitecore na uwagę zasługuje seria Precise. To co dla niej charakterystyczne to poręczne rozmiary, solidna obudowa odporna na upadki z wysokości od 1 do 2 metrów wysokości, a przede wszystkim: zasięg powyżej 200 metrów, wiele trybów pracy do odpowiedniego zarządzania energią, często występująca funkcja pamięci ostatniego trybu pracy oraz wiele innych. Oprócz tego w tej serii zastosowano dodatkowe przyciski służące szybkiemu dostępowi do trybu Strobo. Wszystko to, oraz dołączone akcesoria sprawiają, że sprzęt ma taktyczne zastosowanie. Powinien on zainteresować zarówno służby mundurowe, jak i prywatne firmy ochroniarskie.

 

Ledowe latarki z wybijakiem serii Precise – w razie potrzeby

O taktycznym charakterze latarek Precise świadczy fakt, że oprócz wytrzymałych obudów i szczelnych powłok posiadają one korony do wybijania szyb. To akcesorium jest bardzo przydatne – zwłaszcza jeśli kupujemy latarkę do samochodu, lub chcemy mieć ją zawsze przy sobie. W razie poważnej stłuczki w wypadku na drodze i zakleszczeniu się drzwi zyskujemy idealne narzędzie do uwolnienia się z potrzasku. Korona latarki bez problemu wybije szybę i pomorze oczyścić okno z ostrych kawałków. W ten sposób możemy ocalić życie swoje i osób najbliższych. Wybijak ma jeszcze inne praktyczne zastosowanie. Na przykład – latarka na akumulator Nitecore P10GT oferuje funkcję służącą jak wiemy samoobronie – czyli rozbłyski Strobo. Jeśli to za mało i napastnik jest uparty z pomocą służy nam wybijak – również umieszczony w tej latarce. Posiada on matowe malowanie, więc napastnik nie zorientuje się, że zamierzamy go uderzyć, czymś twardym. Wystarczy precyzyjne uderzenie w zgięcie łokcia, lub kolan i straci on motywację… a my zyskamy szansę na ucieczkę. Wybijak oraz inne przydatne funkcje posiada również bardziej zaawansowana latarka P16 TAC. Oferuje ona zasięg 600 metrów, zasilanie akumulatorowe zamiennie z bateryjnym, 300 godzin czasu pracy, pamięć ostatniego trybu, wskaźnik stanu baterii, stroboskop i wiele innych funkcji. Nabywając ją zyskamy kaburę, smycz i klips mocujący.

Gdy zależy nam na latarce LED wielkiej mocy - Nitecore P30

Wśród latarek serii Precise znalazło się parę modeli z zasięgiem światła przekraczającym 500 metrów oferujące jednocześnie duży zapas czasu nieprzerwanej pracy. Takim modelem jest niewątpliwie latarka Nitecore P30. Jasność 1000 lumenów oraz zastosowany kolimator pozwalają jej osiągać zasięg skuteczny 618 metrów. Zasilana akumulatorowo oferuje ona pięć trybów pracy. Przy mocy maksymalnej wynosi on 1 godzinę, poniżej 300 lm 5 godzin a w trybie 1 lumena aż 680 godzin nieprzerwanej pracy. Latarka oferuje ponadto funkcję Strobo, sygnał SOS, powłokę przeciw przegrzaniu, szczelność w klasie IPX8 i pamięć trybu pracy. Jak widać latarka jest wielozadaniowa. Przy swoich parametrach może pełnić praktycznie funkcję szperacza i to dość lekkiego – bez baterii waży zaledwie 165 gramów. Funkcje stroboskopu oraz sygnału SOS czynią z niej również taktyczną latarkę – idealną na outdoor i na wyposażenie terytorialsa. Warto nabyć tą latarkę, oprócz niej dostaniemy szereg użytecznych akcesoriów, które pozwolą ją wygodnie użytkować – i to na bardzo długo.