Latarki akumulatorowe w technologii LED

 

Akumulatorowe i ładowalne źródła światła to sprzęt dla osób chcących uwolnić się od wymiennych baterii i preferujących bardziej ekologiczne nośniki energii. Zgromadzone tu latarki ręczne bezwzględnie spełniają te wymogi. Większość z nich oferuje różnorodne tryby natężenia światła z myślą o oszczędzaniu energii, umożliwiając tym samym samodzielne zarządzanie. Oprócz tego oferują szereg standardowych funkcji takich jak: regulowanie stożka światła, pamięć trybów pracy, wskaźnik poziomu energii i funkcje do samoobrony i wysyłania sygnałów świetlnych. Znajdziemy tu zarówno małe, kieszonkowe latarki samochodowe jak i duże szperacze pełniące funkcje pojemnych powerbanków. Niezależność, świetna jakość światła technologii LED, różnorodne tryby pracya i wykorzystania energii, gotowość do akcji – to coś dla wymagających.

 

Ledowe latarki na akumulator o kompaktowych rozmiarach od Fenix i Ledlenser

 

Przykładem małej akumulatorowej latarki, doskonałej do potrzeb gospodarstwa domowego będzie model od firmy Fenix TK25 R&B. Długość nieco ponad 14 cm, zasięg 225 metrów, wiele trybów natężenia światła ( najniższy to aż 110 godzin pracy), wysoka klasa wodoszczelności i wysoka wytrzymałość czynią ją sprzętem uniwersalnym. Innym rodzajem propozycji jest mała, mniej zaawansowana, ale dość mocna latarka samochodowa na akumulator Ledlenser Automotive. Ten niepozorny przedmiot świeci na odległość 20 metrów i pozwala na godzinę nieprzerwanej pracy. Dzięki wbudowanemu adapterowi do gniazdka zapalniczki może być na stałe podłączona i gotowa do akcji. Świecąc niebieskim światłem w gniazdku zapalniczki pozwoli się bez problemu odnaleźć. Przyda się szczególnie, gdy poszukujemy różnych przedmiotów w samochodzie lub w garażu.

 

Modele na akumulator o dużym zasięgu - ledowe latarki wielkiej mocy od Fenix i Olight

 

Gdy w naszych wymaganiach, co do źródła światła wymieniamy oprócz zasilania akumulatorowego również duży zasięg – oznacza to, że zwykłe 200 metrów raczej nie wystarczy. W naszej ofercie znalazło się poręczne i wielofunkcyjne źródło światła o donośności  aż 850 metrów. Jest nią mocna ledowa latarka Fenix TK72R. Oferuje ona trzy tryby pracy, odporność na wodę i kurz i upuszczenie z wysokości 1 metra. Pozwala na pełną kontrolę dzięki wskaźnikowi poziomu naładowania i blokadę przycisku uruchamiania. Równie doskonałe osiągi ma latarka Olight X9R Marauder o zasięgu 630 metrów oferując 27 godzin pracy w najniższym z 8 dostępnych trybów światła. Oprócz tego oferuje system zapobiegający przegrzewaniu się diody, tryb Strobo do samoobrony, taktyczną obudowę i świetny design. Sprzęt świetnie poradzi sobie w wymagających warunkach.