Akcesoria do ledowych latarek ręcznych

 

Nawet najbardziej zaawansowana latarka ledowa, aby być w stu procentach funkcjonalna powinna być uzupełniona o dedykowane do niej akcesorium. W zależności od naszych potrzeb możemy dobrać do niej przedmiot, który sprawi, że otworzą się przed nami nowe możliwości użytkowania ulubionego sprzętu, a wykonaywanie codziennych obowiązków będzie sprawniejsze. W tym dziale znalazły się  akcesoria dodatkowe oraz te, których ponowne nabycie wymusiło zużycie się lub zgubienie. 

 

Klipsy i uchwyty do ledowych latarek ręcznych

 

Im bardziej poręczna i wygodna w użytkowaniu jest nasza ledowa latarka ręczna, tym lepiej. Akcesorium znacznie ułatwiającym używanie latarki są klipsy. Te najlepsze są wykonane ze stali i cechują się wytrzymałością i sprężystością. Na przykład, doskonałe ledowe latarki od Olight dzięki klipsowi pozwolą się przytroczyć do paska od spodni, zaczepić o kieszeń na piersi, a nawet... przekształcić ją w czołówkę przyczepiając ją do czapki z daszkiem. W ten sposób można użyć klips do latarki Olight S20. Niewątpliwie możliwość bezpiecznego przyczepienia latarki do elementów odzieży, aby uwolnić rękę zwiększy komfort użytkowania i zapobiegnie zgubieniu naszego sprzętu.

Równie przydatnym rodzajem aksesorium są uchwyty do ręcznych latarek ledowych. Pozwalają one na sztywny i pewny montaż latarki na elementach infrastruktury lub na kierownicach od roweru - co pozwala na zyskanie bardzo mocnej lampy rowerowej - doskonałą na gęstą mgłę. To zadanie świetnie spełni uchwyt uniwersalny do latarek Led lenser 18. Pozwoli on na wykorzystywanie latarek Ledlenser: M5, P5.2, P5E, P5R.2, P6.2, P6X i T5.2. do różnorodnych zadań. Jeśli jesteśmy monterem i w miejscu instalacji są dość cienkie rury, możemy przyczepić do niech latarkę za nasz uchwyt. Uwolnimy ręce zyskując praktyczny reflektor. Dzięki temu nie będziemy potrzebować drugiej osoby do trzymania źródła światła, aby nam przyświecić. Co jeśli zajmujemy się wyposażeniem dla służb ratowniczych i potrzebujemy akcesorium, które pozwoliłoby na przekształcanie latarek o podwyższonej odporności na pył i wnikanie substancji łatwopalnych? Może nasza manufaktura chemiczna potrzebuje bezpiecznych źródeł światła? W takim wypadku warto nabyć latarkę Latarkę Mactronic M-FIRE 02 EX ATEX i dołączyć do niej specjalny uchwyt dedykowany chełmom strażackim - Gallet od Mactronic. W ten sposób posiadając praktyczną i całkowicie szczelną latarkę M-Fire możemy w każdej chwili umieścić ją na hełmie uwalniając ręce do pracy i działań ratowniczych.

 

Włączniki żelowe do ledowych latarek ręcznych

 

Jeśli posiadamy broń długą, służącą do polowań możemy wyposażyć się w przedmioty, które pozwolą na jego przedłużenie do późnych godzin nocnych. Wystarczy nabyć latarkę Led Lenser P7QC i dokupić do niej dedykowany temu modelowi latarki włącznik na przewodzie od Ledlenser. To pozwoli stworzyć nam zestaw zapewniający przewagę w ciemności. Wystarczy ustawić latarkę na zieloną barwę światła, wymierzyć w miejsce, gdzie podejrzewamy ukrywanie się zwierzymy i nacisnąć przycisk ręką, którą podbieramy broń. Nie tracimy pozycji strzeleckiej, a gdy cel będzie na muszce z pewnością nie spudłujemy. Sprawdzimy to szukając postrzałek przy pomocy niebieskiej barwy, generowanej przez naszą latarkę. 

 

Pokrowce i zabezpieczenia do ledowych latarek ręcznych

 

Wśród akcesoriów szczególnie przydatne będą te zabezpieczające nasz sprzęt przed nadmiernym zurzywaniem powłoki lub zgubieniem. Każda latarka ręczna potrzebuje futerału do przechowywania - chroni to soczewkę przed zarysowaniem, i amorytyzuje ewentualne upuszczenie. Jeśli posiadamy ledową latarkę ręczną Led Lenser z serii B, M, P i T, warto nabyć do nich specjalny pokrowiec z filtrem. Łaczy on funkcję ochronną z soczewką. Filtr barwy niebieskiej pozwoli na zmianę barwy światła z białej na tą umozliwiającą szukanie śladów biologicznych takich jak krew i pot.  Jest to więc, przydatne akcesorium dla funkcjonariuszy policji.

Znamy pojęcie "złośliwości rzeczy martwych" - dotyczy to też latarek. Okrągły kształt raczki sprawia, że z łatwością toczą się po powierzchniach płaskich. Jeśli obawiamy się, że po położeniu latarki na ziemi, może się ona nam odtoczyć poza nasz zasięg, warto nabyć specjalny pierścień. Nabywcom modeli latarek Ledlenser 7.2, L7, M7, M7R, M7RX, P7R, P7.2, T7.2, T7M polecamy uniwersalną nakładkę ochronną do latarek Led lenser. Warto zabezpieczyć nasze źródło światła nawet, gdy odkładamy je na chwilę na bok.

 

Soczewki i nakładki sygnalizacyjne do ledowych latarek ręcznych

 

Posiadając już latarkę ledową z wysoką jakością światła można nabyć również coś, co pozwoli zwiększyć nasze bezpieczeństwo w różnych niespodziewanych sytuacjach. Jeśli posiadamy latarkę Mactronic M-Fire warto dokupić do niej dedykowaną nakładkę sygnalizacyjną barwy czerwonej . To tanie akcesorium pozwoli na zyskanie dyfuzora, którym oznaczymy swoją pozycję, gdy zgubimy się w lesie, w górach, na morzu. Dzięki niej będziemy mogli sterować ruchem samochodów w razie wypadku na drodze itp. Niepozorny przedmiot może ocalić zdrowie i życie w niecodziennych sytuacjach.

Akcesoria do latarek mogą być przydatne - znajdź coś, co uzupełni twój sprzęt!