Antywirusowe lampy i latarki w sklepie e.Latarka

 

W dobie pandemii koronawirusa wszyscy szukamy skutecznych sposobów na dezynfekcję przedmiotów. Gdy wyczerpują się płynne środki dezynfekcyjne na bazie alkoholu, z pomocą mogą nam przyjść lampy i latarki ze światłem UV.

 

Czy lampa z UV zabija wirusy?

 

Na rynku występuje wiele lamp ze światłem UV. Jednak osoby zadające kluczowe pytanie: czy lampa z UV zabija wirusy, powinny otrzymać rzetelną odpowiedź. Okazuje się, że nie każdy zakres fal jest skuteczny w zwalczaniu drobnoustrojów.

Fale światła UV są naturalnie dostarczane przez słońce. Jednak ze względu na przeszkody w postaci pola magnetycznego Ziemi i warstwy ozonowej jest ono filtrowane. Niewielki zakres dociera do powierzchni. Spektrum fal światła UV możemy podzielić na trzy zakresy. Zakres UV-A stanowi większość promieniowania słonecznego (97%). Odpowiada ono za opaleniznę i szybsze starzenie się skóry. Zakres UV-B odpowiada za produkcję przez organizm niezbędnej witaminy D, a w nadmiarze może przyczyniać się do zwiększenia ryzyka zachorowania na raka.

Zakres promieniowania UV-C jest najbardziej niebezpieczny, ale dociera do powierzchni w śladowych ilościach. Może powodować oparzenia i może wywołać czerniaka. Jednocześnie ten zakres fal wykazuje największą skuteczność w niszczeniu zarazków, drobnoustrojów i wirusów. Liczne publikacje naukowe dostępne w sieci wykazują, że nawet króki czas naświetlania zakresem fal UV-C skutecznie hamuje ekspancję i podział wirusa COVID-19. Po 15 minutach naświetlania skażone przedmioty są całkowicie wolne i niemal sterylnie zdezynfekowane. Oznacza to, że na rynku lamp z UV należy szukać modeli dysponujących właśnie zakres fal UV-C. Na pewno nie dostarczy go lampa LED UV do utwardzania paznokci, ponieważ emituje najczęściej zakres fal UV-B. Do celów dezynfekcji najskuteczniejsza będzie lampa UV LED z tym zakresem fal UV-C.

 

Lampa z UV-C - najskuteczniejsza do walki z koronawirusem

 

Sklep eLatarka wychodząc naprzeciw aktualnym i przyszłym potrzebom swoich klientów, postanowił uzupełnić asortyment o latarki i lampy ze światłem UV, w tym ze światłem z UV-C. Jednym z pierwszych modeli lampy z UV w naszej ofercie jest lampa do dezynfekcji: UV-C Marki Greenie. Występuje ona w wersji 10 i 20W. Proponowane  przez nas antywirusowe lampy do dezynfekcji są profesjonalnymi produktami najwyższej jakości. Posiadają szeroki emiter światła, stabilny stojak, osłonę emitera, wygodny uchwyt i zasilanie akumulatorowe. Czas ładowania jest stosunkowo krótki. Dlatego po całonocnym ładowaniu możemy mieć nasz sprzęt w gotowości do kolejnej dezynfekcji.

Umiejętne obchodzenie się z profesjonalnym sprzętem, jakim są antywirusowe lampy UV skutecznie wyeliminuje koronawirusa i inne zarazki z naszego otoczenia. Warto jednak zachować ostrożność i pod żadnym pozorem nie kierować światła UV w stronę ludzi i zwierząt.