Marka Ledlenser - niepozorne początki

 

Istniejąca od 1994 roku firma Ledlenser miała niepozorne początki. Dwóch braci Harald i Reiner Opolka mając do dyspozycji tylko garaż, szkicownik, stary komputer i 1000 marek stworzyli od podstaw najbardziej popularną i renomowaną markę znaną dziś na całym świecie. Ich pierwszy produkt V8 sprzedał się w ogromnych ilościach. Obecnie Ledlenser zatrudnia ponad 1000 pracowników na terenie 3 wielkich fabryk. Największy producent latarek na świecie nieustannie zadziwia jakością, funkcjonalnością i perfekcją wykonania swoich urządzeń. Trzeba przyznać, że poprzeczka została postawiona bardzo wysoko. Co ciekawe, największa i najmocniejsza latarka na świecie (4 metry długości, 216 kg i 100 tysięcy lumenów) to dzieło właśnie fabryki Ledlensera.

 

Czym się wyróżniają ledowe latarki Ledlenser?

 

Firma Ledlenser może się pochwalić 200 zarejstrowanymi patentami designerskimi i technicznymi. Cechą charakterystyczną latarek oprócz świetnego designu, wytrzymałych materiałów wykonania oraz stosowania wysokich klas szczelności jest Advanced Focus System. Jest to wielki ukłon w stronę potrzeb konsumenta, który nie musi wybierać między latarką oferującą bliski lub daleki zasięg - oba udogodnienia zostały zamknięte w jednym przedmiocie. Od tej pory można płynnie regulować zasięg i szerokość snopu światła oraz szybko przechodzić między najdalszym i najkrótszym zasiegiem. Co ważne Ledlenser zadbał o to, aby ow większości produktów wszystko odbywało się za pomocą przycisku uwalniając drugą rękę. To udogodnienie dotyczy zarówno ledowych latarek ręcznych jak i czołowych - a to tylko jedna z wielu innowacyjnych funkcji, jakie oferują latarki tego producenta...

 

Produkty marki Ledlenser w sklepie e-Latarka

 

Z dumą informujemy, że posiadamy status eksperta marki Ledlenser oraz jesteśmy jej autoryzowanym partnerem. Znajomość każdego produktu pozwala nam na fachowe doradztwo. W ofercie naszego sklepu znajduje się szeroki wybór latarek marki Ledlenser. Dostępne są urządzenia z serii A, H, D, EX ATEX, Force, B, K, L, M, NEO, P, I, SEO, X, XEO oraz T. Posiadamy produkty uniwersalne, dla nurków, pracowników przemysłowych, rowerzystów, profesjonalistów oraz amatorów. Do wyboru są latarki zarówno ręczne jak i czołowe. Nie poprzestajemy na klasycznych modelach i jesteśmy na bieżąco z nowościami oferowanymi przed producenta. Latarki marki Ledlenser objęte są 5 - letnią gwarancją producenta, a po rejestracji uzyskują Państwo dodatkowe 2 lata. 

 

Flagowe latarki ręczne Ledlenser

 

Sprzęt, jaki zrobił na nas największe wrażenie obejmuje latarki ręczne oraz egzemplarze typu "czołówki". Na pierwszym miejscu plasuje się potężna latarka ledlenser X21.R2 o mocy 3000 lumenów. Zasięg 450 metrów, 7 trybów pracy, płynna regulacja stożka światła, szybkie akumulatorowe ładowanie bez strat pojemności, awaryjne uruchamianie w razie awarii prądu oraz masywna obudowa wzbudzająca respekt... znajdzie wiele zastosowań. Na drugim miejscu wśród latarek ręcznych ląduje Ledlenser F1. To taktyczna latarka o zasięgu 60 metrów, trzema trybami światła z obudową przystosowaną do rozbijania szyb. Jej atutem jest oring, który sprawia, że upuszczona do wody będzie pływać, a wodoszczelność na poziomie IPX8 nie dopuści wody do wnętrza. Kolejny produkt na liście to sprzęt dla profesjonalistów - wielobarwna latarka P7QC. Dwadzieścia godzin żywotności, zasięg 60 metrów i filtry barwiące światło umozliwiając noktowizję, szukanie śladów biologicznych oraz dyskretne podchodzenie zwierząt w lesie. Zaintrygowani? My od pierwszej chwili.

 

Flagowe "czołówki" Ledlenser

 

Ledlenser oferuje również ledowe latarki na głowę, których funkcje i szerokie możliwości zastosowań sprawiają, że obok tego sprzętu nie da się przejść obojętnie.

Szczególne wrażenie robi model XEO19R. Śmiało możemy powiedzieć, że nie mieliśmy do czynienia z inną "czołówką" tej klasy. Ogromny zasięg 300 metrów, żywotność 20 godzin, trzy tryby światła, wskaźnik poziomu naładowania, tryb Strobe do samoobrony oraz innowacyjny Optisense Technology. Ostatnia funkcja coś dla osób ceniących ekonomię użytkowania - latarka dopasuje swoją jasność do ilości światła zewnętrznego, co pozwoli na oszczędzanie akumulatora. To wyręcza nas i pozwala nie przerywać naszej aktywności. Kolejna doskonała czołówka to model H14R.2 . Model o nieco większej żywotności i podobnym zasięgu. To co ją wyróżnia oprócz trzech trybów pracy, regulowanego zasięgu to czerwona dioda z tyłu, która zapewnia bezpieczeństwo na ciemnej drodze. Wszystko to sprawia, że jest to bardzo uniwersalny sprzęt do pracy, na rower, do biegania i wszędzie tam gdzie brakuje światła. Na koniec warto zapoznać się z modelem MH8 od Ledlenser. Sprzęt oferuje 5 trybów pracy pozwalając na zarządzanie energią i światłem. Ma wskaźnik poziomu energii, blokadę włącznika oraz czerwoną diodę do noktowizji. Sprzęt uniwersalny - doskonały do pracy i na outdoor.