Latarki LED dla przemysłu

 

Duże fabryki, manufaktury, zakłady chemiczne, zbrojeniowe… wszędzie tam liczy się precyzja, dokładność a przede wszystkim – bezpieczeństwo. Latarki przemysłowe to sprzęt, który zapewni światło wszędzie tam, gdzie go brakuje lub nastąpiła awaria. W zależności od modelu znajdziemy małe modele do prac w ciasnych przestrzeniach oraz szperacze i reflektory do oświetlenia dużego obszaru oraz egzemplarze, które uruchamiają się same, gdy zabraknie prądu.

 

Latarki przemysłowe o normie ATEX od Mactronic i Ledlenser

 

Dla przykładu model spełniający wysokie wymagania co do szczelności jest Latarka kątowa Mactronic M-FIRE AG EX ATEX. Spełnia ona normę antywybuchową ATEX i jest odporna na wodne rozbryzgi. Przyda się gdy pracujemy z substancjami łatwopalnymi i w bardzo zapylonymi pomieszczeniach. Model jest poręczny i da się go montować na elementach odzieży. Oprócz tego sprzęt ma długi czas pracy (13 godzin) i zasięg 250 metrów. Wyśrubowane normy bezpieczeństwa spełnia również ledowa latarka Ledlenser EX7. Jest ona odporna na pył, gaz, wysokie temperatury i silny strumień cieczy. Posiada certyfikację Baseefa. Jej zasięg wynosi 120 metrów, uruchamia się ją przyciskiem magnetycznym i może pracować przez 45 godzin.

 

Reflektory i szperacze przemysłowe - latarki ledowe wielkiej mocy od Mactronic i Ledlenser

 

Nieco mniej restrykcyjne normy szczelności, ale za to potężna ilość światła z połączeniu z długim czasem pracy daje reflektorom i szperaczom ważne miejsce w przemyśle. Model Mactronic Guardsman MTG3308-LED to bardzo mocny reflektor, który doskonale oświetli obszar w którym wykonujemy pracę i pozwoli na ponad 20 godzin nieprzerwanej pracy. Dzięki zastosowaniu akumulatora pozwoli na uniezależnienie się od wymiennych baterii. Z kolei innowacyjny model latarki akumulatorowej Ledlenser X.21R.2 dla przemysłu oferuje zasięg 700 metrów, wytrzymałą obudowę, przystosowaną do rozbijania szyb, ponad 7 trybów pracy oraz system uruchamiania światła na stacji ładowania w czasie awarii prądu. To czyni z tego modelu doskonałe wyposażenie dla linii produkcyjnej lub do magazynów logistycznych.