Latarki na broń w sklepie eLatarka

 

Wśród ledowych latarek w naszym asortymencie są obecne modele do zadań specjalnych o przeznaczeniu militarnym. Latarki na broń – bo im jest poświęcony ten dział – to kategoria sprzętu cechująca się lekką obudową o podwyższonej wytrzymałości. Najczęściej spotykanym materiałem wykończenia takich latarek jest aluminium lotnicze i twardy rodzaj anodyzacji, uniemożliwiający wgniecenia i powstawanie zarysowań. Tego typu sprzęt oferuje najwyższe klasy szczelności, często pozwalające pracować latarce pod wodą przez krótki czas. Posiadają one też minimalną ilość trybów światła ograniczone najczęściej do opcji pełna moc i połowa mocy. Dzięki nieskomplikowanej obsłudze są idealne zarówno do stosowania jako latarka ręczna. Przede wszystkim są one przeznaczone do montażu na broni – długiej lub krótkiej w zależności od wagi i rodzaju dedykowanego montażu.

 

Jaka powinna być profesjonalna latarka na broń?

 

Prosta obsługa, wytrzymałość i minimum funkcji cechy, które czynią tego rodzaju sprzęt doskonałym uzupełnieniem dla żołnierzy, policjantów, ochroniarzy i grup paramilitarnych. Mały rozmiar i odpowiednia optyka pozwalają na uzyskanie wąskiego lecz silnego strumienia światła – idealnego do zwiadu i innych działań w ciasnych przestrzeniach. Nadają się one również do patrolowania terenu, dokonywania inspekcji bagaży na lotnisku lub pojazdów na przejściach granicznych. Zastosowań ledowych latarek taktycznych jest znacznie więcej, choć najlepiej wiedzą o nich osoby pełniące służbę w konkretnej jednostce. Z powyższych powodów sklep eLatarka postanowił zgromadzić w tym dziale latarki na broń najlepszych producentów na rynku. Zapewniliśmy szeroki wybór modeli światowej renomy producentów takich jak: Mactronic, Ledlenser, Olight. Ich produkty charakteryzują się najwyższą jakością wykonania, posiadają wosjkowe certyfikaty i przede wszystkim zostały docenione przez służby mundurowe każdego rodzaju.

 

Latarki na broń od marki Mactronic

 

Szczególnie wyspecjalizowanym producentem latarek na broń jest marka Mactronic. W swoim portfolio oferuje on latarki akumulatorowe na broń lub o zasilaniu bateryjnym.

Modelem godnym zainteresowania jest na przykład Mactronic Black Eye Mini. Oferuje ona zasięg skuteczny 100 metrów oraz wygodne zasilanie bateryjne w postaci powszechnie dostępnych paluszków AA. Ponatdo, oferuje on klasę szczelności w kalasie IP65, co sprawia, że jest ona całkowicie odporna na przenikanie kurzu oraz silne rozbryzgi wodne. Oznacza to, że nawet jeśli będziemy forsować rzekę z naszą latarką na karabinie, jej elektronice nie grozi zalanie w razie potknięcia. Podobnie z kurzem – nawet w najbardziej suchym i zapylonym miejscu naszej latarce nie grozi uszkodzenie. Sprzęt zaoferuje nam 2 tryby jasności, funkcję focus oraz 1,5 godziny nieprzerwanego czasu pracy. Nasza latarka na broń będzie gotowa do akcji po dokupieniu dedykowanego montażu na broń oraz – opcjonalnie – wymiennych filtrów do barwienia światła umożliwiając noktowizję, wykrywanie śladów krwi i potu oraz światło niedostrzegalne dla zwierząt. Wszytsko to sprawia, że powinna się ona znaleźć w naszym wojskowym plecaku.

 

Latarki na broń od Ledlenser

 

Ciekawą propozycję taktycznej latarki na broń przedstawiła również firma Ledlenser. Jej propozycja to ergonomiczny model TT. Jest to mierząca 11 centymetrów latarka o zasilaniu na 3 paluszki AAA dostępne w każdym sklepie. Zastosowana dioda i optyka soczewki pozwalają osiągać jej zasięg skuteczny 220 metrów. Oferuje ona dwa tryby jasności i maksymalny czas pracy wynoszący aż 30 godzin – co przy odpowednim gospodarownaiu energią pozwoli nam działać przez wiele nocy i w wielu ciemnych miejscach. Ten model również wyposażono w funkcję focus do regulacji zasięgu światła. Atutem w latarce jest dołączony specjalny pierścień taktyczny zapobiegający odtoczeniu się jej po zdjęciu z karabinu. Przydatność modelu TT może być rozwinięta przez dokupienie akcesoriów takich jak: uchwyt na broń uniwersalny nr 25, pokrowiec do przechowywania oraz przez nakładkę sygnalizacyjną.

 

Latarka na broń od Olight

 

Firma Olight z kolei postanowiła dostarczyć dedykowany na broń krótką produkt, który spodoba się szczególnie funkcjonariuszom policji. Chodzi tu o model latarki na broń Olight PL-MINI Valkyrie. Zasięg skuteczny 75 metrów i zaledwie 96 gramów wagi to idealne parametry, aby używać jej podczas interwencji w przestrzeni miejskiej, w budynkach i w terenie. Atutem tego sprzętu jest wbudowany akumulator ładowany przez USB z magnetyczną końcówką. Ten rodzaj ładowania pozwala na szybsze zgromadzenie energii i eleminuje problem zużywających się styków. Latarka posiada system zapobiegający przegrzaniu się elektroniki oraz obustronny włącznik. Ostatnim atutem jest szyna montażowa picatinny MIL-STD - 1913 (22mm), bedąca integralną częścią obudowy tego modelu. Ten sprzęt doskonale sprawdzi się na wyposażeniu każdego komisariatu policji jako latarka policyjna – będzie trafioną inwestycją w bezpieczeństwo i skuteczność funkcjonariuszy publicznych.

 

Wyposażenie dla żołnierza w sklepie eLatarka

 

Jak widać oferta naszych ledowych latarek na broń jest dośc bogata. Niewątpliwie dla żołnierza lub innego przedstawiciela służb mundurowych dobra latarka taktyczna z opcją montażu na broń może okazać się kluczowym akcesorium. Dobre światło technologii LED pozwoli na właściwą ocenę sytuacji w czasie interwencji lub w czasie działań zbrojnych. Pomorze ono rozpoznać zagrożenie i je skutecznie wyeleminować przez zyskanie przewagi w ciemności.

 

Usprawnij wykonywanie swoich obowiązków już dziś z latarkami na broń od eLatarka.pl!