Latarki Taktyczne z technologią LED

 

Latarki taktyczne to specjalna kategoria latarek, które są czymś więcej niż źródłem światła. Cechuje je podwyższona wytrzymałość, wysoka wodoszczelność i funkcje specjalne. W rękach żołnierza mogą stać się groźną bronią, a cywilom dadzą przewagę nad napastnikami. Wysoka jakość światła gwarantowana przez silne diody oraz kolimatory zapewni dobrą widoczność, a ciche włączniki i obudowa do walki wręcz zapewnią przewagę nad każdym wrogiem lub napastnikiem.

 

Zastosowanie latarek taktycznych w trudnym terenie – Olight i Ledlenser w akcji

 

Po latarki taktyczne sięgamy, gdy potrzebujemy rozbić szybę, co wymaga wytrzymałej obudowy, gdy działamy w trudnym terenie i nie unikniemy wstrząsów. Taki warunek spełnia latarka Olight M2R Warrior, która wytrzyma zanurzenie w wodzie do głębokości 2 metrów oraz upadek z podobnej wysokości. W zależności od potrzeb dobierzemy model, który zniesie zanurzenie lub będzie pływał na powierzchni tak jak doskonała latarka dla służb Ledlenser F1. Szukając sprzętu na broń możemy wybrać model Olight PL-MINI Valkyrie z gotową szyną do montażu lub wybrać model TT od Ledlenser z dwoma trybami światła i 220 metrami zasięgu, dobrać uchwyt uniwersalny i zamontować latarkę na dowolny karabin.

 

Latarki taktyczne ze stroboskopem od Ledlenser i Mactronic

 

Jeśli wymagamy, aby latarka posiadała coś do trzymania przeciwników i groźnych zwierząt na dystans – to zapewnią nam tryby Strobe do samoobrony. Takie funkcje oferuje latarka ręczna Olight X7R Marauder oraz Latarka Mactronic UV-BEAM. W zależności od modelu możemy wybrać moc, jaką zastosujemy do samoobrony – to czyni ją doskonałą latarką policyjną. Sprawdzi się ona dobrze również u innych formacji mundurowych.

 

Funkcja S.O.S. w latarkach taktycznych 

 

Zdajemy sobie sprawę, że możemy potrzebować wsparcia podczas naszej misji lub wyprawy w trudny teren – w tym pomoże tryb S.O.S. Gotowy sygnał świetlny wysyłając regularne impulsy oznaczy naszą pozycję dla misji ratunkowej i pozwoli oszczędzić siły, zachować spokój i opracować strategię przetrwania. Taką funkcję oferuje doskonała latarka Fenix UC-52, którą nadamy sygnał o pomoc i dobrze oświetlimy naszą lokalizację. Gdy warunki pogodowe znacznie się pogarszają możemy sięgnąć po bez dymową flarę sygnalizacyjną Mactronic Flare, której światło w normalnych warunkach widać z odległości 4 kilometrów.

 

Barwne światło w latarkach taktycznych - Ledlenser i Olight zapewnią przewagę!

 

Gdy zapadają ciemności potrzebujemy nie tylko oświetlić teren, ale również dostosować rodzaj światła do naszych potrzeb. Czerwone filtry zapewnią dobry odczyt map w ciemności i nie oślepią towarzyszy wyprawy. Z kolei niebieskie pozwolą na szukanie śladów biologicznych; krwi i potu, co pozwoli zyskać przewagę i szybciej odnaleźć ściganą osobę lub zwierzę. Pełne spektrum barw zapewnia innowacyjna latarka  Olight M20SX Javelot UT XM-L2, która pozwoli na pracę ze zwierzętami, polowanie oraz na zachowanie zdolności do widzenia w ciemności.