Latarki czołowe multifunkcyjne

 

W naszej ofercie znajdują się czołowe latarki multifunkcyjne dla grona klientów bardziej wymagających. Różne tryby świecenia, wielozadaniowość, cały wachlarz funkcji i wolne ręce to ich ogromne zalety. Przykładowo -  akumulatorowa latarka Olight Nova Neutral White łączy w sobie czołówkę z latarką ręczną. Zyskujemy tym samym różnorodność zastosowań przy posiadaniu tylko jednego urządzenia. W wielu czołowych latarkach multifunkcyjnych znajduje się tzw. Front Switch umożliwiający obsługę jedną ręką, czy też Lock Out zabezpieczający przed niepożądanym uruchomieniem urządzenia np. w plecaku. Gadżety często informują o niskim poziomie energii. Użytkownicy docenili nowoczesne ładowanie indukcyjne, które pozwala na bardzo szybkie i efektywne uzupełnienie poziomu energii bez zbędnych kabli.

Ciekawe rozwiązanie zaproponował Ledlenser udostępniając model MH8 wyposażony zarówno w diodę białą, jak i wielokolorową. Dzięki tej drugiej możemy wybrać barwę światła: zieloną, czerwoną lub niebieską. Nie jest to tylko efekt estetyczny, ale ma swoje zastosowanie w różnorodnych warunkach. Na przykład światło barwy zielonej ułatwia obserwowanie zwierzyny podczas nocnego polowania. Nie płoszy jej, gdyż dla zwierząt jest praktycznie niewidoczne. Światło czerwone sprawdzi się jako pozycyjne podczas górskich wędrówek oraz będzie odpowiednie do odczytu danych z mapy. Barwa niebieska to nieoceniona pomoc w śledztwie i już dawno została doceniona przez policję. Taka latarka posłuży więc jako myśliwska, górska oraz policyjna.

Nowoczesne modele rzadko kiedy pracują tylko w jednym trybie, a już na pewno nie dotyczy to czołówek multifunkcyjnych. Zakres jest naprawdę szeroki – od krótkotrwałych, maksymalnych rozbłysków Boost, poprzez regularnie pulsujący Blink, który możemy spotkać w drugiej, co do stopnia zaawansowania latarek czołowych od Ledlenser, czyli H14.R.2 aż po zgodny z kodem alfabetu Morsa Strobe. Co więcej – latarki coraz częściej potrafią zapamiętywać wybrany tryb pracy, a funkcja Light Sensor automatycznie dopasowuje światło do warunków zewnętrznych - tak jak w najlepszej czołówce z portfolio latarek na głowę od Ledlenser - XEO19R. Urządzenia w tej kategorii sprawdzą się w przeróżnych środowiskach, od warunków domowych po trudne i wymagające.