Latarki Myśliwskie w technologii LED:

 

Każdy myśliwy wie, że polowanie może się przeciągnąć aż do później nocy. Gdy brakuje światła potrzeba czegoś, co pozwoli skutecznie dopaść zwierzynę. Latarki myśliwskie oferują silne światło zblizone do naturalnego, specjalne filtry do generowania barw ułatwiających polowanie oraz ciche włączniki, pozwalające pozostać incognito w ciemności… do czasu, gdy namierzymy ofiarę…

 

Latarki myśliwskie na broń - Mactronic i Fenix ułatwią polowanie

 

Podstawowy sprzęt do polowania to karabin, luneta i – gdy zapadną ciemności - myśliwska latarka, najlepiej montowana na broni. Doskonałą propozycją może być model Mactronic Sniper 3.3.. Ogromny zasięg światła, akumulatorowe zasilanie z regulowanymi trybami mocy i całkowita odporność na wodę i kurz – to jej atuty w trudnym terenie. Jeśli szukamy wersji bateryjnej, dobrym pomysłem będzie nabycie modelu Fenix TK 15 UE. Posiada ona podobną klasę wodoszczelności, tryb Strobo do odstraszania agresywnych zwierząt i system przeciw przegrzaniu.

 

Barwne filtry w latarkach myśliwskich - sprzęt od Ledlenser na polowaniu

 

Okazuje się, że różne rodzaje światła sztucznego zastosowane w ciemności dają zaskakujące efekty… zwłaszcza dla zwierząt. Na przykład zastosowanie zielonego filtra generuje spektrum niedostrzegalne dla większości fauny. To sprawia, że możemy niezauważonym zbliżyć się do interesującego osobnika i ustrzelić go zarówno w krwawym jak i bezkrwawym safari (gdy chodzi nam tylko o fotografię). Zielona barwa ani nie powoduje niepokoju, ani nie oślepia – to ułatwia z kolei pracę w hodowli. Doskonałą latarką myśliwską będzie model T7.2 Green od Ledlenser – wyposażona w zielony filtr spełni to zadanie. A co jeśli wiemy, że trafiliśmy cel, ale ofiara zniknęła w ciemności? Tu z pomocą przyjdzie nam światło niebieskie, które jest doskonałe do szukania postrzałek i innych śladów biologicznych. Do tego celu doskonale nada się wybitnie myśliwski model Ledlenser T2 QC, który jest wyposażony aż w 4 filtry, między innymi w niebieski, dzięki któremu znajdziemy postrzelone zwierzę.