Szperacze w sklepie E.latarka

 

Każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje mieć do dyspozycji silne źródło światła. Latarki LED dostarczają nam je w wysokiej jakości stosunkowo od niedawna, bo od lat 2000, gdy zaczęto je używać w latarkach. Przenośne źródła światła zaczęły być znacznie wydajniejsze niż ich starsze wersje z żarówkami wolframowymi. Odpowiednia optyka odbłyśnika oraz zastosowanie mocnej soczewki pozwala bez trudu osiągać zasięg 200 metrów i więcej. Istnieje jednak kategoria latarek, która oferuje znacznie większy zasięg i do tego szeroki snop światła. Mamy tu na myśli ledowe szperacze – czyli ręczne reflektory do zadań specjalnych na ekstremalne warunki.

 

Ledowe szperacze – źródło światła do poszukiwań

 

Latarka typu szperacz, jak sama nazwa wskazuje służy do szperania, czyli wyszukiwania rzeczy lub osób w ciemności. Aby latarka mogła cieszyć się mianem szperacza powinna posiadać ogromny zasięg, nie mniej niż 150 metrów z czego najlepsze powinny osiągać nawet 1,5 km. Ponadto powinny mieć dostępne co najmniej dwa tryby światła do samodzielnego gospodarowania energią, wygodny uchwyt, szeroki kolimator do uzyskania szerokiego snopu światła i oczywiście źródło światła w postaci jednej lub więcej energooszczędnych diod LED.

 

Dla kogo ledowe szperacze i gdzie znajdą zastosowanie?

 

Silne źródło światła, jakie stanowi latarka szperacz jest dedykowana główne dla osób, których codzienne obowiązaki odbywają się w warunkach obniżonej widoczności lub w ciemnych miejscach. Zakres zadań i obowiązków osób pracujących w terenie powoduje przedłużenie aktywności zawodowej na godziny wieczorne i nocne. Z tym wyzwaniem często mierzą się leśnicy, funkcjonariusze straży granicznej, strażacy, służby ratownicze GOPR i wszystkie służby zajmujące się likwidowaniem awarii w elektryczności i innych. Ciemność nie jest sprzymierzeńcem w wykonywaniu skomplikowanych zadań, dlatego wypada mieć ze sobą silny szperacz LED. Pozwoli on oświetlić miejsce pracy na placu budowy, miejsce montarzu jakiś ważnych elementów, podzespołów lu reperację elektryki w podziemiach metra lub w innym miejscu. Ledowy szperacz będzie stanowił nieocenione narzędzie dla ratowników górskich, zwiększający szansę na odnalezienie zagubionego turysty i oświetlenia miejsca skąd będzie on ewakuowany. Szperacze pozwolą straży pożarnej oświetlić teren interwencji w razie wypadku drogowego z zakleszczonymi w pojeździe osobami. Z kolei dla strazy granicznej ledowe szperacze będą stanowiły użyteczne narzędzie do wykrywania śladów nielegalnych imigrantów, przemytników w miejscach tzw „zielonej granicy” obszaru Bieszczad.

 

Jaki ledowy szperacz wybrać?

 

Na rynku ledowych źródeł światła jest wiele szperaczy. Sklep elatarka postawił na sprawdzonych producentów takich jak Mactronic, Streamlight i Falcon Eye. Ich oferta pozwala nie tylko zyskać silne źródło światła o ogromnym zasięgu, ale również wiele zaskakująco przydatnych funkcji. Wiele z nich ma akumulatorowe źródło zasilania z opcją stosowania również wymiennych baterii. Oprócz tego oferują one więcej niż dwa uchwyty, z których jeden pełni funkcję podstawki do położenia na płaskiej powierzchni. Wreszcie szperacze na akumulator są wyposażone w funkcję powerbanku, za pomocą którego podładujemy naszego smartfona.

 

Ledowe szperacze od Mactronic – zasięg gwarantowany

 

Rozważając nabycie ledowego szperacza, warto rozważyć zakup szperacza Mactronic Searchlight. Ten model oferuje nam 250 metrów zasięgu. Swojemu nabywcy zaoferuje dwa tryby pracy: 100% pozwalające na 6 godzin pracy lub połowę mocy z 12 godzinnym czasem nieprzerwanej pracy. Szperacz można trzymać na dwa sposoby: używając uchwytu tradycyjnego do pewniejszego uchwytu lub pistoletowego do precyzyjnego kierowania światła. Przystępna cena i praktyczne funkcje sprawiają, że jest on w zasięgu naszego budżetu.

Innym, bardzo praktycznym modelem ledowego szperacza jest również Mactronic Cree LED. Ten akumulatorowy szperacz dysponuje jasnością 850 lumenów oraz 470 metrów zasięgu. Takie osiągi pozwalają na bezproblemową wędrówkę przez teren w czasie mgły lub intensywnych opadów atmosferycznych. Oferuje on dwa tryby pracy; pełna moc starczająca na cztery godziny pracy i połowa mocy wydłużająca ten czas do 8 godzin. Produkt przyda się szczególnie służbie drogowej oraz strażakom interweniującym na drodze, ze względu na specjalne światło ostrzegawcze wbudowane w tylną część szperacza. Świecąc na pomarańczowo pozwala ono na bycie widocznym na nieoświetlonej drodze, bez potrzeby włącznia głównego reflektora. Szperacz oferuje rączkę do tradycyjnego i pistoletowego uchwytu, co pozwoli na różny rodzaj oświetlenia terenu oraz podstawkę stabilizującą. Ta ostatnia przyda się do postawienia szperacza na ziemi, aby oświetlić teren budowy, miejsce rozbijania namiotów w czasie wyjazdu, lub miejsca w którym udzielamy pomocy poszkodowanemu jako ratownik. Można go również zawiesić za nią na siatce, płocie lub innym elementem wystającym. Jest więc to źródło światła, które doskonale spełni swoje zadanie w warunkach ekstremalnie ograniczonej widoczności.

 

Ledowe szperacze od Streamlight – dla profesjonalistów

 

W naszej ofercie znalazły się również mocne szperacze przewyższające zasięgiem wszystkie pozostałe. Światło sięgające na ponad 600 metrów to propozycja dla osób nie uznających kompromisów i przygotowujące się do prawdziwych wyzwań oraz do niebezpiecznych warunków pracy.

Pierwszy ze szperaczy od Streamlight to model Vulcan LED Atex to przemysłowe źródło światła przeznaczone do pracy z łatwopalnymi materiałami i w strefach zagrożopnych wybuchem. Elektronika tego źródła światła jest całkowicie hermetyczna i nie pozwala na przenikanie cieszczy, gazów i substancji lotnych. Zasilany przez akumulator oferuje tryb wysoki, niski, miganie, a maksymalny czas pracy wynosi 7,5 godziny. Posiada on ponadto gumowaną i antystatyczną obudowę, nietłukącą soczewkę i lekką wagę – co znacznie ułatwia pracę. Głównym atutem tego szperacza jest zasięg 632 metrów, co pozwala bez trudu używać go w zapylonym szybie kopalni. W zestawie z tym silnym szperaczem znalazły się akcesoria takie jak: akumulator, ładowarka 230V, ładowarka 12V, uchwyt ładujący oraz pasek z szybkim wypięciem.

Dla osób szukających mocnego szperacza z maksymalnie dużym zasięgiem wybór powinien paść na Streamlight Waypoint. Oferuje ona 1000 lumenów jasności i zasięg maksymalny 678 metrów. Ten szperacz na akumulator może poszczycić się solidną obudową z poliwęglanu, co oznacza, że upadki i obtłuczenia nie uszkodzą ani powłoki ani wewnętrznej elektroniki. Jest więc to przedmiot na wymagające warunki, gdzie liczy się wytrzymałość. Sprzęt oferuje wygodny uchwyt pistoletowy, zawieszkę z gumowanym oczkiem do zawieszenia na ręce, składaną podstawkę stabilizującą do stabilnego położenia na ziemi w formie mini-reflektora. Dołączono do niego ładowarkę, a sam szperacz zapewni nam aż 80 godzin czasu nieprzerwanej pracy. Jest więc to doskonałe wyposażenie do długiego działania w ekstremalnych warunkach podczas akcji ratunkowych w terenie, pod ziemią i wszędzie tam, gdzie brakuje światła.

 

Najlepsze szperacze i latarki tylko w sklepie eLatarka

 

Jesteśmy pewni, że nasi klienci znajdą w naszym asortymencie źródło światła na miarę swoich potrzeb zawodowych i osobistych. Ledowe szperacze to najsilniejsze przenośne źródła światła doskonałe na największe ciemności, najgęstszą mgłę i trudne warunki atmosferyczne. Zapewnią one maksimum bezpieczeństwa i z każdej sytuacji wyjdą bez szwanku. Osobom poszukującym silnych latarek, których parametry są zbliżone do szperaczy polecamy modele latarek:  Ledlenser  X21R.2, Olight Marauder X9R oraz Fenix RC40 i TK72R. Są one dostępne właśnie u nas!