Nitecore seria Headlamp – czyli ledowe latarki - czołówki dużej mocy

Dla osób które cenią wygodę i praktyczne funkcje jakie zaoferować mogą tylko zaawansowane latarki na głowę firma Nitecore przygotowała coś wyjątkowego – mianowicie serię Headlamp. Znalazły się w niej produkty oferujące najwyższą jakość materiałów wykonania, optykę i moc pozwalającą na największy zasięg oraz wiele trybów światła. Ci, którzy rozważają zakup mocnej latarki z zaawansowanymi funkcjami powinni zwrócić uwagę na nie, choćby ze względu na to, że posłużą nam przez lata.

Wielozadaniowość ledowych latarek czołowych serii Nitecore Headlamp

Niewątpliwą zaletą latarek na głowę serii H jest wiele trybów światła, które pozwalają dostosować je do naszych zadań. Wiadomo – pracujemy na zewnątrz, w obejściu swojego domu lub na budowie – przyda się duży zasięg i najlepiej szeroki kąt rozsyłania światła. Dla przykładu: model Nitecore HC30 oferuje aż 5 trybów światła od najsilniejszego: 1000 lumenów do 1 lumena. Dzięki temu, taką latarką można oświetlić zarówno spory obszar, lub odczytywać dane - do tego nie potrzeba zbyt wiele światła. Zdecydowana większość modeli z serii H posiada 5 lub więcej trybów światła – to pozwoli na szerokie wykorzystanie tego sprzętu.

Atutem tej serii jest również dużo dodatkowych funkcji, które nie tylko czynią latarkę wygodną w użytkowaniu, ale i otwierają wiele możliwości. Przykładowo, funkcja Beacon, zwana też potocznie lokalizatorem pozwala na odnalezienie latarki w ciemnym pomieszczeniu, gdy jest ona wyłączona. Na lokalizację pozwala nam najczęściej mała, migająca cyklicznie dioda, zlokalizowana przy przycisku latarki. Zużywa ona śladowe ilości energii i jest nieoceniona, gdy zgubimy nam nasz sprzęt w ciemnym miejscu. Tą funkcję posiadają modele latarek HC60, HC30 oraz HC70.

Praktyczną funkcją w ledowej czołówce jest również wskaźnik poziomu energii. W serii H niezależnie od stosowanego źródła zasilania pozwala on na przewidzenie czasu wymiany ogniwa lub podłączenie do sieci. To pozwala też na lepsze gospodarowanie światłem, na co pozwalają wspomniane wcześniej tryby mocy.

Większość modeli serii H posiada również funkcje służące bezpieczeństwu. Mowa o zaprogramowanym sygnale SOS i stroboskopie do samoobrony. Pierwsza przyda się w zarówno w pracy, jak i podczas wyjazdu rekreacyjnego w teren. Gdy, zgubimy się podczas spaceru w lesie lub w górach, gotowy sygnał pozwoli na szybsze odnalezienie nas przez ekipę ratunkową. Z kolei funkcja Strobo to silne rozbłyski służące do obrony w razie napaści. Jeśli ciemne zaułki i mrok sprzyjają napastnikowi, to nam wybitnie sprzyja światło. Seria silnych rozbłysków o mocy nawet 1000 lumenów poważnie zdezorientuje naszego niedoszłego oprawcę a nam da przewagę i szansę na wyjście ze starcia bez szwanku. Tryb do samoobrony oferuje m.in. mocna ledowa czołówka Nitecore HA40, która oferuje aż 182 metry zasięgu. Jest zasilana 4 bateriami typu AA.

Wodoodporne i szczelne latarki czołowe serii H

Atutem ledowych latarek czołowych Nitecore serii H są również wysokie klasy szczelności od IPX7 do IPX8 oraz IP66, IP67, IP68. Oznacza to, że latarki przeważnie są odporne na zanurzenie w wodzie do głębokości 2 metrów lub zniosą bez szwanki skutki krótkotrwałego zanurzenia oraz całkowitą pyłoszczelność.

Wszystko to sprawia, że seria latarek Nitecore Headlamp pozwala na rekreację na świeżym powietrzu, w trudnym terenie i w niesprzyjających warunkach pogodowych. Nie jest im straszny deszcz, upuszczenie do wody lub zakurzona droga lub zapylone pomieszczenie. Standardem jest tu zasięg powyżej 100 metrów,z zaskakujące funkcje oraz wysoki komfort użytkowania.