Ledowe latarki serii Multitask Hybrid w sklepie e-Latarka

Seria Nitecore Multitask Hybrid jest odpowiedzią na potrzebę posiadania mocnej i wielozadaniowej latarki ledowej o standardowych rozmiarach i niskiej wadze. To co charakterystyczne dla produktów w tym dziale to zasięg zaczynający się od 200 metrów w górę. Ponadto atutami są tutaj wytrzymałe i szczelne powłoki, które pozwolą nawet na zanurzenie latarki w wodzie. Latarki tej serii wyposażono w diody emitujące barwne światło, które sprawdzi się w różnych sytuacjach. Dlatego, wiele z dostępnych tu modeli ma taktyczne przeznaczenie, co mocno powinno zainteresować służby mundurowe, myśliwych i służby ratownicze.

Ledowe latarki wielozadaniowe od Nitecore

Atutem latarek serii Multitask Hybrid jest wiele trybów mocy, które pozwolą na odpowiednie gospodarowanie energią, dostosowując jasność latarki do małych i dużych potrzeb. Dla przykładu latarka Nitecore MH27UV. Ten bardzo zaawansowany model oferuje aż 7 trybów mocy – od 1000 lumenów z 1 godziną pracy do trybu Ultralow z 1 lumenem mocy i ogromnym czasem pracy 708 godzin. Pozostałe tryby pracy to światło czerwone, służące zapobieganiu efektowi olśnienia. Jest to funkcja idealna do odczytu danych w ciemności bez utraty zdolności do dostrzegania szczegółów po zgaszeniu światła. Sprawdzi się to w zadaniach służb mundurowych, myśliwych i leśniczych. Kolejne światło, niebieskie służy wykrywaniu śladów biologicznych takich jak krew i pot. Dlatego ten rodzaj latarki szczególnie przyda się policji oraz myśliwym w śledzeniu postrzelonej zwierzyny.

W tym modelu dostaniemy również tryb światła UV, które ma działanie bakteriobójcze, pozwala na sprawdzanie znaków wodnych i sprawdzanie wrażliwych urządzeń elektrycznych. Model MH27UV oferuje ponadto stroboskop do samoobrony, funkcję Beacon do lokalizowania latarki w ciemności oraz sygnał SOS. Zwieńczeniem latarki jest stalowa korona tworząca wybijak, która pozwoli na rozbijanie szyb i samoobronę w razie konieczności. To czyni ten model taktyczną latarką dla każdego.

Wysoka żywotność i gospodarowanie światłem w latarkach Nitecore Multitask Hybrid

Długi czas pracy oraz możliwość regulowania mocy to coraz częściej standard w latarkach ledowych. Oszczędności w poborze energii są możliwe dzięki nowoczesnym diodom CREE oraz wykorzystaniu zaawansowanej optyki do zwiększania donośności zasięgu. Sama możliwość dostosowania jasności do naszych potrzeb jest bardzo przydatna. Dla przykładu model latarki MH12GT posiada 4 tryby mocy: 1000 lumenów z czasem pracy 1h i 15 min; 280 lm z czasem 6h; 55 lm z czasem 12h oraz tryb 1 lumena oferujący aż 520 godzin czasu nieprzerwanej pracy.

Przy takich przedziałach i odpowiednim gospodarowanie światłem możemy wiele zdziałać na jednym ładowaniu i to nawet przez ponad dwa tygodnie w najsłabszym trybie. Tryby 100% mocy będziemy używać w wymagających warunkach takich jak mgła i deszcz, trybów pośrednich można używać na co dzień a najsłabszego nawet do czytania ulubionej lektury na odludziu w namiocie.

Pomocna w gospodarowaniu energią może być funkcja wskaźnika energii lub poziomu naładowania. Zwykle jest ona dostępna w formie panelu, gdzie wyświetla się stan energii, ale Nitecore postanowiło dać prostsze rozwiązanie w postaci migającej diody, która informuje o zbliżaniu się do limitu. Wskaźnik jest dostępny w modelu MH25GT oferujący ogromny zasięg 425 metrów z opcją zasilania zamiennego: akumulator i baterie z maksymalnym czasem 36 godzin.

Widzimy, że latarki Nitecore serii Multitask Hybrid są źródłami światła LED dużej mocy, oferujące wiele przydatnych funkcji, możliwość samodzielnego gospodarowania światłem i niezawodność gwarantowana przez szczelną i wytrzymałą obudowę.