Mocne latarki LED dla wymagających

   Nawet jeśli należycie raczej do mieszczuchów niż do ludzi lubiących mocne wrażenia i samotne wędrówki po trudnym terenie, z pewnością niejeden raz znaleźliście się w sytuacji, w której przydałaby się Wam porządna latarka. Jeśli identyfikujecie się z przedstawicielami tej drugiej grupy, zapewne tym bardziej doceniacie wygodę, jaką daje mocny i niezawodny sprzęt będący zawsze pod ręką.

   W dzisiejszym wpisie zaprezentujemy Wam trzy latarki wybrane z asortymentu naszego sklepu, z którymi niestraszne Wam będą ani dzikie ostępy, ani problematyczne sytuacje mogące spotkać Was w wielkim mieście.

Latarka Olight H1R Nova – przydatna w każdych warunkach

   Olight H1R Nova Neutral White to latarka czołowa wyposażona w silną diodę o jasności aż 600 lumenów i zasięgu 72 metrów. Działa w pięciu trybach świecenia, z których najwyższy oferuje pełne 2 godziny, a najniższy - aż 6 dni nieprzerwanej pracy. Oznacza to, że możemy zabrać ją ze sobą nawet na kilkudniową wyprawę na odludzie - bez strachu, że akumulator wyczerpie się, pozostawiając nas w ciemności.

   Latarka posiada również dodatkowy tryb awaryjny, który pozwoli nam wyemitować dostrzegalny ze znacznej odległości sygnał S.O.S. To zaś może uratować nam życie w sytuacji, gdy zabłądzimy lub ulegniemy wypadkowi w odległym terenie.

   Tym, co znacznie ułatwi nam wszelką aktywność na świeżym powietrzu, jest cechująca Olight H1R wodoszczelność klasy IPX-8. Dzięki niej latarka nie ulegnie uszkodzeniu, jeśli zostanie zachlapana lub wpadnie nam do wody. Mało tego - przetrwa bez szwanku nawet długotrwałe zanurzenie na głębokość 1 metra. Solidna aluminiowa obudowa ochroni też delikatne wnętrze naszego sprzętu, gdy zdarzy się nam wypuścić go z ręki.

   W razie nagłej potrzeby bez trudu wyjmiemy głowicę z trzymającego ją mocowania i przekształcimy ją we w pełni funkcjonalną latarkę ręczną. Nie musimy też martwić się o to, że przegrzeje się ona podczas pracy. Specjalny system zarejestruje nadmierny wzrost temperatury i obniży moc latarki, zanim ciepło zacznie stwarzać ryzyko jej uszkodzenia.

   Dodatek w postaci mocnego magnesu czyni użytkowanie Olight H1R jeszcze wygodniejszym – za jego pomocą przymocujemy ją do stelażu namiotu, dachu samochodu lub metalowej półki czy drzwi garażu, zyskując w ten sposób doskonałą latarkę warsztatową.

   Biorąc pod uwagę jej liczne zalety, nie mamy wątpliwości, że Olight H1R Nova to doskonały wybór zarówno latarki typu outdoor, jak i takiej, która będzie służyć nam do majsterkowania w zaciszu własnego garażu.

Latarka Ledlenser X21R – niezawodna w potrzebie

   Jeśli szukacie mocnej latarki taktycznej, polecamy Wam przede wszystkim model Ledlenser X21R.2. Wyposażony został aż w 7 diod Xtreme LED zsynchronizowanych tak, by razem generowały silne i jednolite światło o jasności aż 3000 lumenów. Soczewka z regulowaną ogniskową zapewnia zasięg 700 metrów. Dzięki tak wysokim parametrom latarki można z powodzeniem używać w charakterze wydajnego reflektora.

   Model wyposażony jest w baterie 32700 9.6 V ładowane za pomocą stacji dokującej USB, która również została zawarta w zestawie. Dla nas oznacza to podwyższoną wygodę użytkowania, dla środowiska zaś – mniej elektroodpadów niszczących ekosystem.

   Urządzenie działa aż w siedmiu trybach pracy. Poza podstawowymi, takimi jak pełna moc czy tryb oszczędzania energii, znajdziemy tu również funkcję Dimmable (płynna regulacja strumienia światła), S.O.S. czy stroboskop, czyli tryb emisji gwałtownych rozbłysków światła do oślepienia napastników. Dodatkową zaletą latarki jest możliwość nadawania wiadomości alfabetem Morse’a.

   Latarka posiada masywną obudowę z aluminium lotniczego o szczelności klasy IPX4. Dzięki temu niestraszne jej zachlapanie wodą czy kontakt z pyłem i kurzem. Jest także wyposażona w specjalny pierścień zapobiegający toczeniu się. Ponadto wymiary i wytrzymałość pozwalają na używanie jej w charakterze pałki do samoobrony lub jako wybijaka do szyb, co może okazać się nieocenione np. podczas konieczności przeprowadzenia interwencji ratunkowej.

   Wszystko to sprawia, że Ledlenser X21R sprawdzi się doskonale w każdych okolicznościach – i to zarówno w rękach cywili lubiących ekstremalne warunki, jak i przedstawicieli służb ratowniczych takich jak np. straż pożarna.

Fenix TK72R – wytrzymała i wielofunkcyjna

   Ostatnim proponowanym przez nas modelem jest Fenix TK72R. To latarka o niespotykanej mocy, która dzięki trzem wydajnym diodom Cree XHP70 generuje światło o zawrotnej jasności sięgającej aż 9000 lumenów(!). Pozwoli nam to oświetlić okolicę w promieniu 286 metrów. Dodatkowo sprzęt został wyposażony w specjalny wyświetlacz OLED, który powiadomi nas o wartości stożka światła oraz o aktualnym poziomie energii urządzenia. To zaś z kolei pozwoli nam rozsądnie zarządzać zasobami energii np. podczas wyprawy w teren.

   Mocna obudowa z aluminium lotniczego wzmocnionego anodyzacją przetrwa nie tylko upadek z wysokości 1 metra – dzięki szczelności rzędu IPX8 wyjdzie bez szkody nawet z całkowitego zanurzenia w wodzie. Wygodny dodatek w postaci radełkowanej powierzchni uchroni urządzenie przed przypadkowym wyślizgnięciem się z naszej dłoni.

   Fenix TK72R sprawdzi się doskonale jako latarka campingowa lub warsztatowa. Jej obudowa zaprojektowana została tak, by latarkę można było postawić pionowo i używać jej jako świecy – na przykład podczas wypadu pod namiot lub wyjątkowo problematycznej pracy wykonywanej w domowym warsztacie.

   Dodatkowym atutem jest specjalna blokada przycisku. Dzięki niej latarka nie włączy się przypadkowo, gdy będziemy nieść ją w kieszeni lub w plecaku. Podobnie jak Olight H1R, model ten również posiada system chroniący przed przegrzaniem – zaraz po osiągnięciu temperatury 65° urządzenie automatycznie przejdzie w tryb schładzania.

 

   Mamy nadzieję, że nasze propozycje przypadły Wam do gustu. Jeśli tak, koniecznie zajrzyjcie do sklepu eLatarka.pl!

Zdjęcie główne: Unsplash