Majsterkujesz? Wybierz odpowiednią latarkę!

Wraz z Nowym Rokiem i początkiem corocznych zmian w naszym otoczeniu, przychodzi również czas na uporządkowanie tego, co w garażu. Do poprawnego funkcjonowania w warsztacie niezbędna jest latarka LED, dzięki której będziemy mogli oświetlić miejsca, do których światło z lampy wiszącej nie dociera. Czas poznać latarki dla majsterkowicza, dzięki którym zbudowanie karmnika dla ptaków, czy nawet naprawa samochodu nie sprawi żadnego problemu nawet po zmroku. 


Latarki do majsterkowania

Każdy garaż powinien być odpowiednio oświetlony. Same lampy do warsztatu nie są tu jednak wystarczające, ponieważ w niektórych sytuacjach potrzebujemy zajrzeć w miejsca, do których światło z lampy warsztatowej nie dotrze. Wtedy do akcji wkracza latarka LED do majsterkowania, dzięki której oświetlimy zaciemnione miejsce i bez najmniejszego kłopotu dokończymy swój projekt, bądź naprawę. 


Jaka latarka do warsztatu?

Produkty naprawiane w warsztacie zwykle mają mnóstwo zakamarków i trudno dostępnych miejsc. Nic dziwnego, że problem powstaje również wtedy, gdy chcemy coś dokładnie oświetlić. Latarka do warsztatu powinna być niewielkich rozmiarów i produkować wąską, ale intensywną wiązkę światła. Dzięki takim rozwiązaniom problem zniknie, a potrzebujące naprawy narzędzia nareszcie odzyskają dawny blask. Blask, który można uzyskać takimi produktami jak latarka czołowa do warsztatu, ręczna latarka do majsterkowania, czy szperacz do warsztatu.

Latarka Ledlenser I6R

Latarka warsztatowa Ledlenser I6R spełnia wszystkie powyższe wymagania, więc przyda się zarówno w każdym warsztacie, jak i w specjalistycznych pracach inżynierskich. Ponadto latarka do majsterkowania Ledlenser I6R posiada stację ładującą, która może być przydatna nie tylko ze względu na możliwość szybkiego naładowania akumulatora, ale również jako podstawka dzięki której zagubienie latarki warsztatowej nam niestraszne. Dzięki wykorzystaniu systemu Advanced Focus możemy dowolnie regulować światło od

homogenicznego krótkiego do zogniskowanego długiego.


Szperacze LED do warsztatu

Ten rodzaj latarki charakteryzuje się głównie uniwersalnością i tym, że można ją użyć gdziekolwiek tylko zechcemy. Naturalnym środowiskiem dla szperaczy do majsterkowania jest oczywiście warsztat, jednak jeśli przedłuży nam się jesienna wyprawa do lasu lub przyjdzie nam zmieniać koło w samochodzie o późnej porze, latarki szperacze również przyjdą nam z pomocą.

Latarka szperacz Mactronic Searchlight

Mactronic Searchlight żadnych warunków atmosferycznych się nie boi. Doskonale spisuje się jako oświetlenie drogi wieczorową porą oraz lasu, gdy zdarzyło nam się zostać w nim trochę dłużej niż zwykle. Latarka szperacz Mactronic posiada dwa tryby pracy - pół mocy (12 godzin czasu pracy) i pełna moc (6 godzin). Dużym atutem modelu Searchlight jest możliwość wyboru uchwytu - pistoletowego, bądź klasycznego. Gdyby w warsztacie zdarzyło się nam pracować samemu, Mactronic Searchlight dzięki swojej podstawce idealnie sprawdzi się również jako reflektor.
 


Latarka czołowa LED do majsterkowania

A co jeśli pracujemy sami, a ręce aż palą nam się do majsterkowania? Wtedy pozostaje wolna głowa, na której można umieścić latarkę czołową dla majsterkowicza. Zazwyczaj są to latarki warsztatowe z ogromną ilością funkcji, więc nie musimy obawiać się o to, że w danym momencie dostaniemy nieodpowiednią barwę lub natężenie. Czołówki do majsterkowania świecą bardzo intensywnie, a co najważniejsze - nie przeszkadzają w wykonywaniu potrzebnych prac.

Latarka czołowa Mactronic Sunscan

Mactronic Sunscan to latarka czołowa do warsztatu z dwoma temperaturami barwowymi świecenia. Barwa ciepła zda egzamin nawet podczas gęstej mgły. Światło żółte jest idealne, gdy nie chcemy oślepiać innych i powodować nadmiernego pobudzenia przed snem. Dioda dodatkowa dostarcza światła zimnego białego, które sprawdzi się wtedy, gdy zależy nam na dobrym odwzorowywaniu kolorów przedmiotów. Latarka czołowa dla majsterkowicza dysponuje dwoma trybami: stałym i rozbłyskami. Dzięki dużej szczelności klasy IP64, Mactronic Sunscan sprawdzi się również w pracach na zewnątrz.


Jakie lampy LED do warsztatu?

Lampy do warsztatu to akcesoria od których powinniśmy zacząć budowę warsztatu z prawdziwego zdarzenia. Dobrze oświetlone pomieszczenie nie przysporzy nam wielu kłopotów, a co za tym idzie oszczędzi kolejnych wydatków w postaci zakupu coraz to nowszych rozwiązań oświetleniowych. Lampy do warsztatu można zamontować na stałe, ale zdecydowanie lepiej, jeśli w każdej chwili będziemy mogli je zdjąć i położyć w miejscu, które chcemy oświetlić. 

Lampa warsztatowa Mactronic Beemer CLQ

Mactronic Beemer CLQ swoje miejsce znajdzie przede wszystkim w warsztacie samochodowym, w którym bez najmniejszych problemów sprosta wymaganiom każdego majsterkowicza. Główne zadania tej akumulatorowej lampy do warsztatu to dokładne oświetlanie komory silnika podczas przeglądu i naprawy. Lampę dla majsterkowicza można zamontować na masce samochodu, nie martwiąc się jednocześnie o zarysowanie, dzięki silikonowym uchwytom. Dodatkową możliwość mocowania daje magnes, który przyczepi Mactronic Beemer CLQ do metalowych powierzchni.



Majsterkowanie bez pomocy kogoś innego nigdy nie było łatwe. Gdy jednak zaopatrzymy się w odpowiedni sprzęt do majsterkowania, który rozświetli cały warsztat, praca stanie się dużo przyjemniejsza i na pewno szybsza. Hitem okazują się latarki szperacze, ale na brak zainteresowania nie mogą narzekać również wszechobecne latarki czołowe do majsterkowania, które nie raz udowadniały, że są przydatne w każdych warunkach. Bez względu na wybór latarki warsztatowej, pomoc jaką oferują nam te urządzenia jest nieoceniona.